BREMBO klocki i tarcze hamulcowe

Brembo to słynna włoska firma która została założona w 1960 roku. Brembo aktualnie jest producentem układów hamulcowych o dużej wydajności i komponentów do hamulców z najwyższej jakości materiałów.  

Hamulce Brembo dostarczane są  na pierwszy montaż przez wielu znanych producentów motocykli takich jak BMW, DUCATI, KTM czy Harley-Davidson.

Testy produktów Brembo które są prowadzone zarówno w ośrodkach badawczych tej marki,  jak i w we wszystkich kategoriach sportów motorowych dają firmie Brembo doświadczenie oraz dostęp do najnowszych technologii, które pozwalają jej być jednym z liderów w swojej branży.

W ofercie Brembo znajdują się pompy hamulcowe, pompy sprzęgła, zaciski, tarcze i klocki hamulcowe - stosowane w motocyklach drogowych jak i wyścigowych.

Klocki BREMBO są wykonywane z wielu różnych związków : żywic organicznych, węgila, spieków  ceramicznych i metali; oferowane w ponad 6000 powiązaniach dla motocykli, skuterów i quadów.  

Klocki ceramiczno-węglowe - NIEBIESKIE :

Materiał cierny jest ewolucją klocków organicznych. Klocki te są odpowiednikiem klocków semi-sintermetalowych innych firm. Okładziny wystepują w wielu różnych twardościach oznaczonych liczbami od 01 do 99, przy czym im wyższa liczba tym klocek twardszy. Klocki ceramiczno-węglowe to oryginalne mieszanki (OE) stosowane przez producentów motocykli, dobierane dokładnie wg. specyfikacji producenta. Klocki te charakteryzują się dużymi przebiegami i dobrymi osiągami na zimno i na gorąco, na sucho i mokro. Blacha klocka barwiona jest na niebiesko.

Klocki sintermetalowe - CZERWONE :

CC - podstawowy materiał cierny
SA - okładzina ze spieku metali, przeznaczona na przednią oś
SP - okładzina ze spieku metali , przeznaczona na tylną oś
SC - okładzina ze spieku metali o wysokiej wytrzymałości, przeznaczona na przednią oś
RC - okładzina węglowo-metaliczna, przeznaczona wyłączne na tor wyścigowy
SD - okładzina ze spieku metali, przeznaczona do motocykli off-road i pojazdów ATV
SX - okładzina ze spieku metali, przeznaczona do motocykli off-road i pojazdów ATV
TT - okładzina węglowo-metaliczna, przeznaczona do motocykli off-road i pojazdów ATV
XS - okładzina cierna metaliczna, przeznaczona do skuterów

Blacha klocka barwiona jest na czerwono.